Beden Vakti ve Beden Aklıyla Zinde Yaşam Kampı

Beden Vakti ve Beden Aklıyla Zinde Yaşam Kampı

dugun

1 Hafta sürecek kampımızda beden, zihin ve ruh bağlarınızı güçlendirerek SÜRDÜRÜLEBİLİR  sağlıklı alışkanlıkar edinmenize yardımcı oluyoruz.  

 

2 gün yaylada 5 gün otelde antrenman, meditasyon ve terapi yapacağız.

 

Bedenimizi tanımadan, zihnimiz ve ruhumuzla uyumlandırmadan gerçekten de özümüze dönmek mümkün müdür?

 

Bir ağacı düşünün mesela yeterli ihtiyaçları karşılandığında nasıl da tutunuyor hayata sımsıkı. Çünkü o bir "ağaç" olduğunun farkında.  Anahtar sözcük de bu aslında FARKINDALIK. Oysa birçok ihtiyacımızı karşılayabiliyor olmamıza rağmen hala tatmin olamıyoruz. Bedenimizden öyle uzaklaştık ki artık ihtiyaçlarının ne olduğunu bile tam olarak bilemiyoruz. Hayatın merkezine "kendimizi" koyup beden,zihin ve ruh bağlarımızı güçlendirdiğimizde biz de o ağacın kökleri gibi sımsıkı tutunabiliriz toprağımıza. 

 

Güzel görünmek ve sağlıklı yaşamak istiyorum ama sağlıklı beslenirken ve spor yaparken zorlanıyorum?

 

Siz hiç diyet yapan bir deniz kaplumbağası gördünüz mü? Veya yağlandım diye koşan bir at? "İnsan" olmaktan öyle uzaklaştık ki televizyonları açtığımızda bize nasıl görünmemiz gerektiğini emreden bilinçaltı mesajlarını görüyoruz ve bu beynimize empoze edilmiş "güzellik" algısına ulaşmak için bedenimizi, zihnimizi ve ruhlarımızı hiç alışkan olmadıkları yeni stres kaynaklarına maruz bırakıyoruz. Oysa bedenimizin bize gönderdiği sinyalleri doğru okuyabildiğimizde onun bizim yerimize yapılması gerekene çoktan karar verdiğini de anlayabiliriz. Sağlıklı yaşamak için bedel/diyet ödemeye bedenimizi strese sokmaya hiç gerek yok.

 

Bütün ihtiyaçlarımı karşılayabiliyorum ama hala tatmin olamıyorum?

 

Gündelik yaşantımızda gün geçtikçe hayatlarımızı kolaylaştıracak yeni alışkanlıklar ediniyoruz. Bunları yaparken de bize atalarımızdan kodlanmış bazı duyguları gözardı edebiliyoruz. Örneğin mangal yapmaya gittiğinizde mangal başında bulunan kişinin neden mutlu olduğunu düşündünüz mü? Veya çoğu erkeğin neden ateş yaktıklarında uzun uzun ateşe kitlendiklerine şahit oldunuz mu? Biz sürekli gelişsek de zihnimizin hala atalarımızın alışkanlıklarıyla beslendiğini söylesek.. Ateş yakmak atalarımızı vahşi hayvanlardan ve soğuktan koruyan bir eylem olduğu için binlerce yıl sonra bile hala kendimizi güvende hissetmemizi sağlıyor. Mangal yapan kişi ise yediklerimizle doğrudan temas kurup etrafındakileri doyurduğu için tatmin duygusu hissedebilir. Siz ihtiyaçlarınızı fazlasıyla karşılıyor olsanız bile tatmin olamamanızın sebebi ise belki de ihtiyaçlarınızla bağ kuramamaktır. 

 

Kampın amacı nedir?

 

Bütünsel bir yaklaşımla yediklerinizden başlayarak bedeninizi tanımanızı amaçlıyoruz. Klinik psikolog (Ye Psikolojisi üzerinde uzman) eşliğinde yeme alışkanlıklarınız altında yatan sebepleri keşfedip duygu eksikliklerinizi bulmanıza yardımcı oluyoruz.

 

Diyetisyen: Kampımızın amacına uygun hazırlanmış lezzetli ve sağlıklı menülerle zihnimizi boşaltmadan önce bedenimizi arındırıyoruz. 

 

Yoga & Pilates & Meditasyon: Bedenimizde tam 360 eklem hareket etmek üzere tasarlandığımızın bir göstergesi aslında. Oysa gündelik yaşantımızda işimiz gereği çok fazla hareket edemiyoruz. Hareket etmek de tıpkı yemek yemek gibi en büyük ihtiyaçlarımızdan biridir ama bunu yaparken aşırıya kaçıp bedenimizi ve zihnimizi strese sokmamak da çok önemli. Programın amacına uygun metabolik antrenmanlarla bedenimizi hazır hale getirip zihin ve ruh çalışmalarımıza hazır hale getiriyoruz. Kamp sonrasında sürdürülebilir hareket programlarıyla bedeninizin ihtiyaç duyduğu hareketi kendinizi strese sokmadan alışkanlık haline getirmek için yol gösteriyoruz.

 

Nefes Terapisi

 

 

 

Sevil Sümer ile "İçindeki Arıya Uyan": Seshane Yaşam merkezinin kurucusu Yaşam Ustası Sevil Sümer'in düzenlediği "İçindeki Arıya Uyan" çalışması ile yaşam ustası arılardan ilham alacağız.

 

Deneyimlerinin içinde  ustalaşacak ve yön vereceksin.

Seçimlerinde ve seçimlerinin sorumluluğunu almakta ustalaşacaksın.

Karşılaştığın herşeyden ilham alamyı ve ilham olmayı hatırlayacaksın.

Kelimelerin derin anlamına ulaşacak ve kelimelerin gücüne uyanacaksın.

İhtiyacın olan tüm motivasyon ve donanıma zaten sahip olduğunun idrakına varacaksın.

Yaşam ustası olduğunu sana heran hatırlatan tesadüf diye tanımladığın hatırlatıcıları okumayı öğreneceksin.

Tıpkı Arı gibi bir yaşam ustası olduğuna uyanıp kendini ilham almaya ve ilham olmaya açacaksın.